Back to Top

AUTOŘI


Ray Bradbury

Ray Bradbury

Raymond Douglas Bradbury (1920 – 2012) byl americký romanopisec, povídkář, básník, esejista, autor mnoha scénářů a divadelních her. Napsal množství hororových a sci-fi románů a povídek. K jeho nejznámějším dílům patří romány 451 stupňů Fahrenheita, Tudy přijde něco zlého nebo sbírka povídek Marťanská kronika. Počátky jeho díla jsou spojeny s tzv. Zlatým věkem science fiction. Kromě beletrie napsal také mnoho krátkých esejí o umění a kultuře, čímž upoutal pozornost kritiků v této oblasti. V osmdesátých letech se přeorientoval na psaní detektivních příběhů. Celkem publikoval více než 30 knih, téměř 600 povídek a nespočet básní, esejí a divadelních her. Jeho tvorba se nikdy neomezovala čistě na literaturu. Byl nominován na filmového Oscara za svůj animovaný film Icarus Montgolfier Wright a vyhrál cenu Daytime Emmy Award za další animovaný film The Halloween Tree. Adaptoval 65 svých povídek pro televizní pořad The Ray Bradbury Theater. Byl kreativním konzultantem pavilonu Spojených států na Světovém veletrhu v New Yorku v roce 1964.

Zdroj: Wikipedia

Fotografie: Alan Light, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Steve Josephson

SteveGallimaufry Performing Arts a tedy i Gallimaufry z. s. je duchovní dítě režiséra, herce, tanečníka, choreografa a autora Stevena Josephsona. Byla založena v roce 2004 spojením několika různých organizací, jejichž uměleckým ředitelem byl právě pan Josephson. V té době již strávil 25 let jako zanícený profesionál působící v oblasti klasického divadla, muzikálech, moderním tanci, klasické hudbě a ve vzdělávacích divadelních projektech. Díky této činnosti procestoval USA, Mexiko a Evropu a uskutečnil několik stovek uměleckých produkcí.

Vedle samostatné umělecké činnosti, se pan Josephson podílel i na mnoha dalších významných divadelních projektech. Mimo jiného byl po více než dvacet let stálým ředitelem/choreografem/scénáristou Festival Theatre USC-USA, divadelní společnosti přidružené k Univerzitě Jižní Kalifornie v Los Angeles.

Společně s uměleckou ředitelou Jodie Gates se jako výkonný ředitel podílel na tvorbě caDance Festival (nyní Laguna Beach Dance Festival).

Byl producentem a hvězdou Star Wars Trilogy in 30 Minutes, představení  vytvořeného ve spolupráci se společností Lucasfilm, Ltd., které bylo dlouhodobě uváděno nejen v Los Angeles, ale bylo též uvedeno  na Skywalker Ranch, v Industrial Light and Magic (ILM), na Star Wars Celebration a konečně na Comic conu v San Diegu.

Po několik let pracoval s legendárním spisovatelem Rayem Bradburym na tvorbě jeho posledního díla, muzikálu Ray Bradbury’s ‘2116’, který byl, spolu se souvisejícími workshopy, uveden v Los Angels, Edinburgu a Praze.

V Praze pracoval jako dramaturg, choreograf a tvůrčí ředitel pro Daniela Landu během produkce muzikálu Klíč Králů a byl také tvůrčím ředitelem pro Lobkovický Palác na Pražském hradě.

V současnosti (tedy v době koronavirové) pobývá v Los Angeles a v Gallimaufry z. s. působí jako umělecký konzultant.