O nás

Gallimaufry z. s. je součást společnosti Gallimaufry Performing Arts a je zaměřena na vytváření nových uměleckých projektů a vzdělávacích příležitostí v Praze a napříč celou Českou Republikou.

Gallimaufry je zaměřena na tvorbu VŠECH performativních umění; divadlo, tanec a hudbu. Usilujeme o vytváření unikátních zážitků jak pro obecenstvo, tak pro účastníky prezentováním vysoce kvalitních a tvůrčích zábavních programů.

division_theatre.jpg

Inovativní i tradiční práce muzikálových scén položily základy pro multifunkční společenství lidí zaměřené na propojení umění a divadla. Hry, muzikály a review tvoří neomezený zdroj pro zábavná představení, jež usilují o rozšíření limitů kreativity a komunikace.

division_dance.jpg

Eklektický mix dnešního a klasického tance vdechuje nový život jedné z nejstarších uměleckých forem. Od unikátního spojení s vizuálním uměním po kurzy umění, taneční dny a festivaly; jsme zaměřeni na evoluci pohybu.

division_music.jpg

Jakožto nejlépe přístupné performativní umění se hudba chová jako most mezi uměními. Ať už se jedná o hudbu vokální nebo instrumentální; koncerty nebo nahrávky; pop, klasickou, jazz nebo divadelní; usilujeme o vyvolání emocí prostřednictvím zvuku.

division_art.jpg

Naučit. Osvítit. Pobavit. Obrovský závazek k uměleckému vzdělání svádí všechny formy performativních umění dohromady s úmyslem zlepšení života nás a našich dětí. Programy po škole, kurzy pro dospělé, semináře pro seniory, instruktáže a naše revoluční mladé divadlo, The Generation GAP (Rozdíl generací), demonstruje naší odhodlanost k celoživotnímu růstu.

Gallimaufry Performing Arts je duchovní dítě režiséra, herce, tanečníka, choreografa a autora Stevena Josephsona. Byla založena v roce 2004 spojením několika různých organizací, jejichž uměleckým ředitelem byl právě pan Josephson. V té době již strávil 25 let jako zanícený profesionál působící v oblasti klasického divadla, muzikálech, moderním tanci, klasické hudbě a ve vzdělávacích divadelních projektech. Díky této činnosti procestoval USA, Mexiko a Evropu a uskutečnil několik stovek uměleckých produkcí.

Vedle samostatné umělecké činnosti, se pan Josephson podílel i na mnoha dalších významných divadelních projektech. Mimo jiného byl po více než dvacet let stálým ředitelem/choreografem/scénáristou Festival Theatre USC-USA, divadelní společnosti přidružené k Univerzitě Jižní Kalifornie v Los Angeles.

Společně s uměleckou ředitelou Jodie Gates se jako výkonný ředitel podílel na tvorbě caDance Festival (nyní Laguna Beach Dance Festival).

Byl producentem a hvězdou Star Wars Trilogy in 30 Minutes, představení  vytvořeného ve spolupráci se společností Lucasfilm, Ltd., které bylo dlouhodobě uváděno nejen v Los Angeles, ale bylo též uvedeno  na Skywalker Ranch, v Industrial Light and Magic (ILM), na Star Wars Celebration a konečně na Comic conu v San Diegu.

Po několik let pracoval s legendárním spisovatelem Rayem Bradburym na tvorbě jeho posledního díla, muzikálu Ray Bradbury’s ‘2116’, který byl, spolu se souvisejícími workshopy, uveden v Los Angels, Edinburgu a Praze.

V Praze pracoval jako dramaturg, choreograf a tvůrčí ředitel pro Daniela Landu během produkce muzikálu Klíč Králů a byl také tvůrčím ředitelem pro Lobkovický Palác na Pražském hradě.